Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerden biridir. 6 tane fakülteye sahip olan bu üniversite kendi adında yer alan Zenica şehrinde..

Zenica Üniversitesi

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okulla Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek yüksek öğretimde kalitenin artması için devlet yönetimi tarafından alınan kararla 1959 yılında kurulan metalurji mühendisliği fakültesi ile eğitim hayatına başladı. Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi,Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005 yılından itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile de hizmet vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile de işbirliği içerisindedir. Takip eden süreçte Zenica’da üniversite içinde bulunan makine mühendisliği fakültesi, uzmanların teknik bilgisinin gelişmesi için daha da zenginleştirilmiştir.

Savaş sonrası zor dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesi kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünce yapısını destekleme fikrini benimsemiştir. rında yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında ülkenin demokratik yapısındaki değişim süreci içerisinde kurulan eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki prestijli yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde bir devlet üniversitesi olduğu için avantaja sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin yer aldığı eğitim fakültesini kısa süre içinde zenginleştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen bilimsel materyalleri barındırmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

ZENICA BÖLÜMLERI

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olduğu için öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Zenica Üniversitesi birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzman eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere geniş bir yelpazeye yayılan bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı eğitim veren kurumdur. Dil programlarından danışmanlık hizmetlerine, karşılama hizmetlerinden yerleştirme imkanlarına kadar tüm öğrencilere birçok alanda yardım eden Point Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir yükseköğretim almanızı sağlıyor.

EĞITIM FAKÜLTESI 4+1

Sınıf Öğretmenliği

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Alman Dili ve Edebiyatı

BHS Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Matematik ve Enformatik

HUKUK

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku

Devlet ve hukuk tarihi

Ceza Adalet

PEDAGOJI FAKÜLTESI

Okul öncesi

Sosyal pedagoji

Psikoloji

İLAHIYAT FAKÜLTESI

İslam Düşüncesi ve Medeniyeti

İlahiyat

Doğu Dilleri ve Edebiyatı

Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4

METALURJI FAKÜLTESI VE MALZEME BILIMI

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)

Metal Malzeme Bölümü

Metal Malzeme Mühendisliği

Kimya Bölümü

MAKINE MÜHENDISLIĞI FAKÜLTESI

Ürün Tasarım Mühendisliği

Ürün Teknolojileri Yönetimi

Cevre Bölümü

Cevre Mühendisliği

Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel Ergonomi

Enerji Mühendisliği

Proses Mühendisliği

Metroloji ve Otomasyon

Makine İdaresi

İKTISAT FAKÜLTESI

İşletme Yönetimi

Ekonomi Yönetimi

Pazarlama

İşletme

FinansMuhasebe

İstatistik
Politeknik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği
Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesi

Yönetim bilişim sistemleri

Bilişim Donanımı Teknolojileri

Web Tasarım ve Bakımı

MIMARLIK FAKÜLTESI

Bilgisayar öğretmenliği

İletişim sistemleri ve ağları

SAĞLIK BILIMLERI

Fizyoloji Anatomi Patoloji

Aile Hekimliği

SAĞLIK YÖNETIMI

Cerrahi Tıp

Zenice Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!