Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Kariyerinize giden yolda almış olduğunuz eğitim büyük önem taşımaktadır. Verimli bir eğitime sahip olan herhangi bir birey kendisi ve içerisinde yaşadığı toplum yararına birçok faydalı işlem gerçekleştirebilir. Bosna Hersek üniversiteleri, kendileri ve toplumun geneli için daha faydalı olabilecek bireyleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kariyer odaklı bireylerin hayallerine erişebilmesi üzere ise elinden geleni yapmaktadır. Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde tıp eğitimi almak oldukça zorlayıcı bir durumdur ve genlilikle tıp bölümü puanları oldukça yüksektir. Başarılı olmalarına rağmen tıp bölümünü puan sınırlaması nedeniyle kazanamayan bireyler için Bosna Hersek Üniversiteleri tıp bölümleri oldukça faydalı olacaktır. Bosna Hersek üniversitelerine girmek üzere herhangi bir sınava tabii tutulmazsınız. Dilediğiniz bölüme girebilmek üzere düşük miktarda para ödemeniz yeterli olacaktır. Doktor olma hayali kuran her birey Bosna Hersek üniversitelerinde eğitilebilmek üzere ihtiyaç duyulan kriterlere sahiptir. Hayallerine ve hedeflerine tutkuyla bağlı olan öğrencilerin daha parlak bir geleceğe sahip olabilmek üzere Bosna Hersek üniversitelerine kayıt olmaları tavsiye edilmektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri tıp bölümünü okumak isteyen bir bireyin ödemesi gereken yıllık tutar 2500 Euro olarak bilinmektedir. Lisans tamamlama programı 2000 Euro ve  tıp için Yüksek lisans programları ise 2500 Euro olarak bilinmektedir. 1949 yılında kurulmuş olan Tuzla Üniversitesi’ne başvurarak Türkçe destekli eğitim alabilmeniz mümkündür. Bosna Hersek’te eğitim dili Boşnakça olarak bilinir ve Boşnakça dilini öğrenmeyi arzu eden her birey hazırlık sınıflarında dili öğrenebilir. Özellikle tıp bölümünün Türkçe okunmasında fayda vardır. Bir dili hiç öğrenmemiş olan birey medikal dili takip etmekte zorluk çekecektir.

Bosna Hersek Üniversiteleri tıp lisans tamamlama ve yüksek lisans programları için Türkiye’nin en iyi eğitim danışmanlığı servislerinden biri olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisine başvurmanız tavsiye edilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servislerine başvurarak kariyerinize giden yolda daha bilinçli hareket edebilme imkanını yakalarsınız. Tarihi bağlarımız ve kültürel benzerliklerimiz ile Bosna Hersek bölgesine alışmanız oldukça kolay olacaktır. Sevdiklerinizi görmek istediğiniz zamanlarda uçak ile sadece 1 buçuk saatte Türkiye’ye giriş yapabilmeniz mümkündür. Detaylı bilgi alabilmek üzere eğitim danışmanlarınıza başvurmanız gerekmektedir.