Bosna Hersek Üniversiteleri İstanbul Bürosu

Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi taban puanları açıklanan listelerde yer almaktadır. Sınava girip YÖK tarafından üniversitelere yerleştirilmek isteyen..

Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite Puanları, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Tek Kayıt Temsilcisi olduğumuz Osmanlı’nın incisi tarihi şehir Travnik’te Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmayla Türkiye’de lise eğitimini tamamlamış kişilere Türkçe Destekli Lisans yapma fırsatı sunuyoruz.

Üniversite eğitimi için alacak olduğunuz puanı bazı üniversiteler için önem teşkil ederken; bazı üniversiteler için hiçbir önemi bulunmamaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesinde puan şartı yoktur. Üniversite eğitim- öğretim hayatınızda sizleri için adeta dönüm noktası olan meslek hayatınıza atılmanıza yardımcı olacak eğitimi alabilmeniz için gerekli tüm donanımlı ekipmanlar ve öğretim elemanları belirlemesini yaparak sizlerin kendinizi en profesyonel şekilde yetiştirmeniz için gerekli ortam zenginliğini sizlere sunmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Bölümleri arasında şimdiye kadar en popüler kabul edilebilecek bölümler yer aldığı için Bosna’da Türkçe Destekli üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin hiçbiri bu üniversite tercihinde bulunmadan geçmeyeceklerdir.

Sizler için önerilen en kaliteli ortam zenginliklerini sizlere sunacak olan Uluslararası Travnik Üniversitesi hukuk, mimarlık, mühendislik gibi en popüler bölümleri bünyesinde barındırmaktadır.

Genel itibari ile bu bölümleri okumak puan alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak sizlerin okuyacağınız bölüm tercihlerinizde bu bölümleri başarısızlık kaygısından dolayı seçememe özgürlüğünüzü bir rafa kaldıran Uluslararası Travnik Üniversitesi tercihinizi en kısa zamanda gerçekleştirmeye ne dersiniz? Bunu gerçekleştirmiş olan üniversitemizden mezun olanlarla irtibat kurarak üniversitemizin kaliteli eğitim olanaklarına sahip olup olmadığı bilgisine kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Travnik Üniversitesi Hakkında

Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’te tüm Sırp Cumhuriyeti’ne hizmet veren bir devlet üniversitesidir. 1945 yılında kurulan Travnik Üniversitesi, şu anda ondan fazla akademik bölüme sahiptir. Üniversite, çeşitli çalışma alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Ayrıca çeşitli alanlarda diploma sonrası ve yüksek lisans sonrası dereceler sunar. Travnik Üniversitesi’nin ana kampüsü Travnik şehrinde bulunmaktadır, ancak Banja Luka ve Vogošća şehirlerinde de şube kampüsleri bulunmaktadır. Adına uygun olarak, Travnik Üniversitesi’ndeki ana eğitim dili Batı Slav Boşnakçasıdır. Travnik Üniversitesi’nde sunulan tüm dersler hem Boşnakça hem de İngilizce dillerinde mevcuttur.

Travnik Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur ve şu anda ondan fazla akademik bölüme sahiptir. Fakülteler ekonomi ve yönetim, hukuk, eğitim, bilim, matematik, beşeri bilimler, tarih ve siyaset bilimlerini içerir. Üniversiteler arası ilişkiler bölümü ile Almanca ve İngilizce öğreten yabancı dil bölümü de bulunmaktadır. Üniversite, çeşitli uluslararası ittifaklara ve programlara katıldığı için dünyanın her yerindeki üniversitelerle yakın bağlara sahiptir. Örneğin, Alman-Arap Eğitim Geliştirme Vakfı programına katılıyor ve Güneydoğu Avrupa için UNECSO Uluslararası İlişkiler Programının bir üyesi. Ayrıca Akademie des Deutschen Rechtsschiccsches Zentrums (Alman Hukuk Bilimleri Akademisi) ile öğretim üyesi değişimini içeren bir ortaklığı vardır. Standart iki yıllık eğitim kursu dışında, TU’deki bazı bölümler profesyoneller için diploma sonrası dereceler veya kısa kurslar sunmaktadır.

TU hem yerli hem de yabancılara açılmıştır; ancak öğrencilerin çoğu Bosna vatandaşıdır. TU’deki öğrenci topluluğu hem yerli hem de yabancı öğrencilerden oluşur; ancak öğrencilerin çoğu Bosna vatandaşıdır. TÜ’de üniversiteye devam etmek isteyen yabancıların ERAZET sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca, ülkelerinin Saraybosna veya Zenica’daki büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla da başvurabilirler. Tüm kurslar Boşnakça veya İngilizce dillerinde verildiğinden yerel halk için herhangi bir başvuru şartı yoktur. Öğrenciler kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, spor salonları, kafeteryalar ve yemekhaneler gibi modern olanaklara erişim hakkına sahiptir. Ayrıca kampüste öğrencilerin teneffüslerde ucuz gıda maddeleri satın alabilecekleri bir kantin bulunmaktadır. Yiyecek satın almanın yanı sıra, öğrenciler evlerine mektup yazmak veya evdeki aile üyelerinden posta almak için kampüs posta hizmetlerinden de yararlanabilirler. Tüm kurslar öngörülen bir zaman dilimi içinde tamamlanmalıdır; aksi takdirde, eksik ödevler öğrencinin başarısız not almasına neden olacaktır.

TU’daki eğitim, Bosna-Hersek’teki diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında oldukça ekonomiktir. Travnik Üniversitesi’ndeki tam eğitim ücreti yaklaşık 1 milyon BAM ile 2 milyon BAM (930$-1830$) arasında değişmektedir. Ancak, yarı zamanlı öğrenciler, üç veya daha fazla yarıyıl için tam zamanlı kayıt yaptırdıkları takdirde, sömestr başına yalnızca 600 bin BAM (630 $) ödeyeceklerdir. Öğrenci tarafından istenirse, sömestr başına 100 bin BAM’a (90 $) mal olan isteğe bağlı bir sağlık sigortası planı da vardır. Yüksek öğrenimle ilgili maliyetleri daha da dengelemek için, bunlara hak kazananlar için çeşitli mali yardım programları mevcuttur. Bunlar, AGİT veya UNICEF gibi uluslararası kuruluşlar tarafından yürütülen çeşitli burs programları aracılığıyla yerel vatandaşlar ve yabancı öğrencilere yönelik devlet hibelerini içerir.

Tüm dünyadaki üniversitelerle olan yakın bağları ve sayısız öğrenci destek programı göz önüne alındığında, Travnik Üniversitesi tartışmasız Bosna Hersek’in en prestijli üniversitelerinden biridir. RS bölgesinin tüm bölgelerine hizmet verdiği için, en nitelikli yerli veya yabancı öğrenciler herhangi bir sorun yaşamadan derslere katılabilirler. Nitelikli öğrencilere sunulan ve yüksek öğrenimle ilgili maliyetlerin dengelenmesine yardımcı olan birçok mali yardım planı vardır ve bu da burayı Bosna’nın en erişilebilir yüksek öğrenim kurumlarından biri yapar!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!