Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri konusunda bu ülkedeki harç bedellerini duyduğunuzda sizler de çok şaşıracaksınız.

Zira Bosna Hersek’de harç bedelleri çok düşük. Yurt dışında ya da ülkemizde harç bedelleri çok yüksek diye okuyamadıysanız ya da açık da kaldıysanız artık üzülmenize gerek yok. Bosna Hersek gibi güzel bir ülkede hem yüksek olmayan harç bedellerini ödeyerek, hem de Avrupa’da okuyarak sizlerde her yerde geçerli olabilecek bir üniversite diplomasına kavuşabilirsiniz. Öte yandan bu üniversitelerde sınav stresi yaşamak yok. Üstelik de kayıt şartları oldukça basit ve pratiktir.

Bosna Hersek ülkemize benzeyen bize benzeyen insanlarla dolup taşan bir ülkedir. Bu ülke hem Müslüman olmasının yanı sıra hem de Türkçe konuşan Boşnaklarla dolu olan birçok şehre sahip olması sayesinde Türk gençlerini ve Türk vatandaşlarını yıllardır bağrına basarak onlara sıcak bir şekilde misafirperverlik etmektedir. Oldukça ucuz şartlarda yaşam sürülebilen bu ülkede çok uygun şartlarda yurtlarda kalabilir, Boşnak ailelerin evlerinde oda kiralayabilir ya da birkaç arkadaş bir araya gelerek oldukça uygun kiralara öğrenci evi de tutabilirsiniz.

Dilediğiniz bölüme başvuru yapabileceğiniz birçok üniversitenin bulunduğu bu belde de dilerseniz hazırlık okuyarak farklı dillerde üniversite eğitimi alabilir, dilerseniz de Türkçe akademisyenlerin verdiği bölümlerde Türkçe destekli eğitimde alarak uluslararası standartlara sahip olan ve dünyanın her yerinde geçerli olan üniversite diplomasına sahip olabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri için danışma mercei Eurostar  yurt dışı eğitim danışmanlığıdır.

İşte size oldukça uyguna okuyabileceğiniz birkaç üniversite bölümünü aşağıda sıraladık:

Saraybosna üni.sosyal bilimler fakültesi, ekonomi- yönetim bölümü, iş idaresi, politik bölümler, sosyoloji, gazetecilik, sosyal hizmetler, güvenlik, krimial birimler, hukuk 1500 Euro

Hümaniter bilimler fakültesi, felsefe, sosyoloji, pedagoji, psikoloji, tarih, yabancı diller ve edebiyatı, spor, fizik, okul öncesi eğitim 1000 Euro

Teknik bilimler fakültesi, mimarlık, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, ulaşım – iletişim 1500 Euro

Tıp bilimleri fakültesi, tıp 2200, diş hekimliği 3200 Euro Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık ücretleri konusunda bu gibi bölüm fiyat ve farklı bilgileri edinmek için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığını arayabilirsiniz.