Bosna Hersek’de Kaç Üniversite Var ve Listesi

Bosna Hersek’de Kaç Üniversite Var ve Listesi

Bosna Hersek’de kaç üniversite var ve listesi konusunda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı size her konuda ışık tutabilecek kadar birikime sahip olan bir firmadır.

Artık tıp, hukuk, eczacılık ya da diş hekimliği okumak hayallerde kalmayacak. Herkes tarafından  çok istenen ve kontenjanlar ve yüksek puanlar nedeniyle  birçok kişinin okuyamadığı bu bölümler üniversite adayları tarafından  tercih konusu olabilecek. İster eşit ağırlıkçı olun, ister  sayısalcı ya da sözeli olun hiç fark etmez. Zira Bosna’da bulunan bu üniversiteler bölüm ayrımı yapmadan sadece lise diplomasına bakarak sizleri üniversitelere kabul etmekte ve  dünya standartlarında  mavi diploma sahibi yapabilmektedirler.

Bosna Hersek’de bulunan birbirinden elit ve kaliteli eğitim veren üniversiteler içlerinde barındırdığı dekan, akademisyen, profesör ve doçent kadrolarıyla kapılarını açmış siz yeni gelecek olan öğrenci adaylarını beklemektedir. Tuzla üniversitesi, Zenica üniversitesi, Mostar üniversitesi, Saraybosna üniversitesi, Doğu Saraybosna üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesinde en iyi AB uyumlu üniversite eğitiminizi alarak sağlam bir alt yapı ile eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Bu konuda dilerseniz size en uygun olan ve en çok para kazandırabilecek olan bölümün hangisi olduğunu da Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığından öğrenebilirsiniz.

Bu konuda Saraybosna üniversitesinde sosyal bilimler fakültesinde, hümaniter bilimler fakültesinde, teknik bilimler fakültesinde,  tıp bilimleri fakültesinde, doğal bilimler fakültesinde, güzel sanatlar fakültesinde dilediğiniz dalda üniversite eğitimi alabilirsiniz. Aynı zamanda Zenica üniversitesine bağlı olan eğitim fakültesinde, hukuk fakültesinde, pedagoji fakültesinde, ilahiyat fakültesinde, metalürji fakültesinde ya da makine mühendisliği fakültesinde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Yine Zenica iktisat fakültesi, genel programlama fakültesi, mimarlık fakültesi, salık fakültesi de eğitim alabileceğiniz bölüm fakülteleri arasında yer almaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesin’de de dilediğiniz birçok dalda eğitim alabilirsiniz. Burada eczacılık, hukuk, fizyoterapi, makine, mekatronik, elektrik, jeoloji, gıda mühendisliği, oyunculuk, üretim – pazarlama gibi bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Bosna Hersek de kaç üniversite var ve listesi için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığını arayarak eğitim dili, konaklanacak yer, eğitim ücreti, bölümler ve denklik konuları ile ilgili olarak dilediğiniz her türlü detay hakkında bilgi alabilirsiniz.