Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile hayalleriniz daha da ulaşılabilir. Bu hayalinize ilk adımı Bosna Hersek üniversitelerinin eğitim sistemi ile atabilirsiniz. Bu adımda çok seveceğiniz bazı kolaylıklar var. İlk olarak Bosna Hersek üniversiteleri taban puan, yüzdelik dilim, tercih sırası gibi şeylerle ilgilenmiyor. Daha net olursak sınav yok. Ülkemizdeki gibi çeşit çeşit sınavlara girip stres ve zorluklarla geçen uzun süreçler yok. Bu durumda size kalan tek şey bir liseden mezun olmaktır. İkinci kolaylık ise lisede hangi alandan mezun olursanız olun istediğiniz fakülteye başlayabiliyorsunuz. Böylece nasıl engel ya da engellerle karşılaşırsanız karşılaşın yine de hayallerinize ulaşma imkanınız oluyor. Siz sadece okuduğunuz bölümdeki dersleri düşünün yeterli.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesine bu şekilde giriş yapmak istediniz. İkinci adıma geldi sıra. Ne kadar ödeyeceksiniz? Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim yıllık 1000 € ile 3200 € arasında değişirken mimarlık fakültelerinde bu fiyat 2500 € olarak belirlenmiştir. Bu fiyatı ülkemizle karşılaştırırsanız ortalama bir değere yakın olduğunu göreceksiniz. Üstelik Bosna Hersek üniversitelerinin sağladığı avantajların yanında bu çok az bir meblağ olarak kalıyor. Ayrıca Bosna Hersek’te Boşnakça eğitim vardır. Yani bunun için yine fakültelerin kendi belirlediği bir yıllık ücreti ödeyip hazırlık sınıfında Boşnakça ve İngilizce eğitim almanız gerekir. Eğer bunu istemezseniz, Uluslararası Travnik Üniversitesi’ni tavsiye ederiz. Türkçe destekli eğitim veren Uluslararası Travnik Üniversitesi ile hazırlık okumanıza gerek kalmayacaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size aklınızdaki her soru için yardım ediyoruz. 1993 yılından beri istikrarlı bir şekilde yurtdışı eğitimle öğrencilerimizin ve ailelerinin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Üstelik bunu kalitesi kanıtlanmış üniversitelerle yapmaktayız ve kalitemiz hep böyle kalacaktır. İşte bu sebeple size yurtdışında mimarlık okumak istiyorsanız Bosna Hersek’i tavsiye ediyoruz. Çünkü mezun olduğunuzda sadece basit bir diploma değil, yaklaşık 50 ülkede geçerliliği olan ve saygınlığı ile size değer katan mavi diploma sahibi olacaksınız. Üstelik mimarlık okurken Avrupa içindeki çok güzel şehirleri gezebilir mesleki tecrübelerinizi daha erkenden çoğaltabilirsiniz. Farklı kültürlerle tanışma imkanı ise size ilerde yapacağınız işleriniz için neler katacaktır tahmin edemezsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile hayallerinize çok daha yakınsınız.