Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite denklik konusunda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri bu ülkede 1995 yılından sonra eğitim alanında büyük reformlar yaparak, AB devletlerinin desteğini de arkasına alarak hızla eğitim alanında kendilerini geliştirmiştir. Özellikle Saraybosna üniversitesi gibi 1949 yılında kurulan köklü üniversiteler ve Uluslararası Travnik üniversitesi gibi son güncel bilgilerle donanımlı öğrenciler yetiştiren Bosna Hersek üniversiteleri 2003 yılı Berlin anlaşmasından sonra kendilerini eğitim anlamında revize etmişlerdir.

Ünlü akademisyenler, bilim adamları ve eğitmenlerin dikkatlerini üzerine çeken Bosna üniversiteleri 10 larca fakültede yüzlerce bölüm açarak, farklı dillerde eğitim vermeye başladılar. Bu eğitim reformunun ardından dünya ve Avrupa gençleri ile birlikte ülkemizde yaşayan Türk gençleri de Bosna’ya eğitim için akın ettiler. Bosna’da ki eğitimsel alandaki gelişmelerin en güzel yanı da Ab kriterleri uyarınca sınavsız eğitim sisteminden yararlanıyor olmalıdır. Böylelikle bu üniversitelere kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler sadece lise diplomalarını ve puanlarını belirterek bu üniversitelere kayıt başvurusunda bulunmaktadırlar.

Kısacası Bosna Hersek üniversiteleri bölüm ayrımı yapmaksızın dilediğiniz fakültenin dilediğiniz bölümüne kayır yaptırmanıza imkan sağlamaktadır. Öte yandan burada farklı üniversitelerin farklı bölümlerinden mezun olduğunuzda da Avrupa standartlarında olan bir mavi diplomaya sahip olabileceksiniz. Bu anlamda dilediğiniz bölümü tutturmak ve bu bölüme girmek anlamında stres yaşamayacağınızdan da emin olabilirsiniz.  Bosna’da bulunan üniversiteler hakkında Türkiye resmi sözcüsü olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı bürosu üniversite denkliği ve üniversite eğitimleri konusunda sizlere en güncel bilgileri verecektir. Bunu için bürolarımızı arayarak konu ile ilgili olan uzman rehberlerimizden dilediğiniz Bosna üniversitesi ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.