Üniversiteler

Üniversite Şehir Açıklama
Uluslararası Travnik Üniversitesi Travnik Bosna Hersek eğitimde sunduğu kalite ile bütün dünyada dikkatleri üzerine…
Zenica Üniversitesi Zenica Zenica’da üniversite eğitimini devlet okulla Zenica Üniversitesi, Bosna…
Mostar Üniversitesi Mostar Mostar Üniversitesi kurulduğu 11 Şubat 1977 tarihinden itibaren içinde…
Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Köklü tarihi ve öğrenim fakültelerinin geniş kapsamı ile Saraybosna…
Tuzla Üniversitesi Tuzla 1958 yılında yüksekokul olarak kurulan Tuzla Üniversitesi, günümüzde…

SarayBosna Üniversiteleri

Bosna Hersek (Bosna Hersek veya Bosna Hersek) Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Bosna-Hersek’i oluşturan iki ülke – Bosna-Hersek (Bosna-Hersek) – Hırvatistan’ın Demir Perdesi, Drina Nehri ve Bosna Dağları ile ayrılmaktadır. Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’dır. 1992’den beri Bosna-Hersek’teki eğitim sistemi, standartlarını iyileştirmek için büyük reformlardan geçti. Bu değişiklikler, ülkenin savaş sonrası yeniden yapılanma sürecinde ilerleme kaydetmesi için gerekliydi.

Savaşın başlangıcında, üniversiteler, personel ve öğrenci kayıtları kesintiye uğradığı için yüksek öğretim önemli ölçüde zarar gördü. Ancak bazı üniversiteler savaş sırasında akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Örneğin, Saraybosna Üniversitesi 1992-95 savaşı sırasında açık kaldı ve hatta akademik faaliyetlerini genişletti. Bugün Saraybosna’nın üniversite kampüsü, ülkenin kültürel mirasının önemli bir parçasıdır. Çok sayıda üniversite bölümlerine, kolejlere, kütüphanelere ve diğer tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Saraybosna üniversiteleri sadece vatandaşlarına eğitim vermekle kalmıyor, aynı zamanda bölge kültürünün tanıtıldığı bir mekan olarak da hizmet veriyor.

Saraybosna üniversiteleri, ülkelerinin tarihiyle gurur duyan Bosnalı öğrencilerden yararlanmaktadır. Her seviyedeki öğrenciler, ülkelerinin tarih ve diğer disiplinlerdeki geçmiş başarılarını öğrenirler. Bu vatanseverlik, öğrencileri ülkelerini iyi temsil edebilmeleri için üniversite sınavlarında başarılı olmaya teşvik eder. Ayrıca öğrenciler, üniversite hayatında başarılı olmanın Bosna Hersek’ten ayrıldıklarında başarılı profesyoneller olmalarına yardımcı olduğunu anlıyorlar. Bu nedenle, eğitimlerini sürdürürken ulusal gururlarını gösterebilmeleri için sınıfta iyi performans gösterirler.

Her seviyedeki profesörler ayrıca öğrencileri olumlu pekiştirme yoluyla başarılı olmaya teşvik eder. Birçok mükemmel öğretmen yerel bölgedendir ve mükemmel akademik performansa sahiptir. Bu öz motivasyon, öğretmenlerinin düşük öğrenme standartlarıyla nasıl mücadele ettiğini anladıkları için öğrencileri motive eder. Öğrenciler, üniversite düzeyindeki başarının karakter oluşturduğunu ve onları mezun olduktan sonraki hayata hazırladığını anlar. Buna ek olarak, öğretmenler vatanseverlik sınavları aracılığıyla öğrencilerin vatansever davranışlarını teşvik eder ve öğrenciler Boşnakça şarkı söyleyerek veya şiir okuyarak Bosna miraslarıyla gurur duyduklarını gösterirler.

Kolejler ve üniversiteler yeni öğrenciler almak ve gençleri eğitmek konusunda iyi bir iş çıkarıyorlar. Savaşın sona ermesinden bu yana Bosna-Hersek’teki profesyoneller. Savaş sonrası yeniden yapılanma, Bosna vatandaşlarının ekonomik olarak başarılı olmaları için yeni fırsatlar yarattı. Ayrıca, ülkenin kültürü, mükemmel ulusal çalışma standartları ve yurtsever yurtseverliği nedeniyle öğrenci başarısını teşvik eder.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!