Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri ve eğitim kalitesiyle her geçen gün daha da parlıyor. Avrupa’nın ortasındaki kardeş ülkemiz gün geçtikçe eğitimi ile adını daha çok duyuruyor. Bologna Kriterleri gibi Avrupa’da geçerli pek çok kalite anlaşmasına imza atan Bosna Hersek bu imzaların karşılığını yeterince veriyor. Ayrıca ERASMUS gibi programlara etkin katılımıyla da öğrencileri için daha da avantajlı bir konuma yükseliyor. Mezun olduğunuzda ise sizi Avrupa’nın 47 ülkesinde geçerli mavi diploma bekliyor olacak.  Böylece yurt içinde ve yurt dışında istediğiniz yerde çalışma şansına sahip oluyorsunuz. Üstelik okurken kazanacağınız uluslararası tecrübe ile iş hayatında daha da başarılı olacaksınız.

Bosna Hersek üniversitelerinde okumak isterseniz sadece lise diplomanız yeterlidir. Lise diplomanızla Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelin ve bu muhteşem dünyanın kapılarını beraber aralayalım. Hemen söyleyelim ki Bosna Hersek üniversiteleri Avrupa şartlarına göre oldukça cüzi, bütçenizi sarsmayacak fiyatlardır. Hatta ülkenizdeki çoğu üniversiteden bile daha hesaplıdır. Bir öğrencinin barınma dahil bir aylık tüm giderleri 300 € civarında oluyor. Gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile kardeş ülke Bosna Hersek’te okumanın keyfine doyamayacaksınız. Ortak bir tarihi ve kültürel geçmişimizin olması sizi yabancı hissettirmeyecek. Adeta İstanbul’da bir semtte gibi hissedeceksiniz. Tüm bunlardan sonra size sadece istediğiniz, hayalini kurduğunuz Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümlerinden birini seçmek kalıyor.

Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim dili Boşnakçadır. Bunun için bir yıl Boşnakça ve İngilizce hazırlık okumanız gerekir. Ancak isterseniz Uluslararası Travnik Üniversitesi eğitim dili Türkçedir. Hazırlık okumanıza gerek kalmadan istediğiniz fakülteye başlayabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri birçok lisans, yüksek lisans programlarında eğitim veriyor. Uluslararası Travnik Üniversitesi 6 fakülte ve toplam 26 bölümle hizmet verir. Ayrıca tüm üniversiteler ECTS( European Credit Transfer System) Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ne dahildir. ECTS; bir dönemde 30 kredi olarak belirlenen dersleri başarılı olarak geçen öğrencilere verilir. Bosna Hersek ve Avrupa üniversitelerince geçerli sayılır. Yani o dersi hangi Avrupa ülkesine giderseniz gidin almış sayılırsınız. Bosna Hersek Üniversiteleri Bölümleri hakkında daha fazla merak ettiğiniz ne varsa sizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes