Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık hayallerinizi size daha ulaşılabilir kılıyor. Bunu ilk olarak Bosna Hersek üniversitelerinin eğitim sistemi ile yapıyor. İlk olarak Bosna Hersek eğitim siteminde sınav zorunluluğu yok. Yani ülkemizde girdiğiniz birçok sınavdan gerekli puanı almak ve bu puanla doğru sırada tercihler yapıp sonucu beklemiyorsunuz. Liseden mezun olmak ilk şart. İkinci kolaylığına gelince, alan zorunluluğu yok. Yani ülkemizde bir şekilde istediğiniz alanda okuyamamış olabilirsiniz. Bosna Hersek eğitim sisteminde ise bunun bir önemi yok. Sizden okuduğunuz bölüme değil okuyacağınız bölüme yoğunlaşmanız istenir. Bu sebeple sadece lise diploması ile istediğiniz üniversitenin istediğiniz bölümüne başlayabilirsiniz. Diğer kolaylığı ise Bosna Hersek üniversitelerinin YÖK tarafından tanınıyor ve denklik veriliyor olmasıdır. Yani diplomanız Türkiye’de de geçerlidir.

Bosna Hersek’de üniversite fiyatları yıllık 1000 € ile 3200 € arasındadır. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık fakülteleri yıllık fiyatı 2500 € olarak belirlenmiştir. Bu ücret ise ülkemizdeki çoğu üniversite ile hemen hemen benzer bir fiyata karşılık gelir. Kaldı ki ülkemizde bu fiyatın çok daha üstünde fiyat veren üniversiteler var. Ayrıca Avrupa ülkelerinin çoğu bu fiyatın üzerinde eğitim vermektedir. Bosna Hersek ekonomisi ülkemize benzer. Hatta yaşam orada daha ucuzdur. Ortalama bir öğrencinin bir aylık masrafı, ev kirası, yemek, ulaşım ve diğer her şeyle beraber 300 Euro olabiliyor. İstanbul ya da başka bir büyük şehirdeki okuyan öğrencilerle hemen hemen aynı meblağa denk geliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde sizi ağırlamak ve daha detaylı bilgi vermek için bekliyoruz.

Peki, neden Bosna Hersek üniversitelerini tercih etmek isteyesiniz? İlk neden Avrupa standartlarında alacağınız eğitimdir. İkinci neden ise bu kaliteli eğitimi çok hesaplı bir fiyata alacaksınız. Diğer neden ise Bosna Hersek’de okurken aynı zamanda Avrupa ve dünyadaki gelişmeleri daha yakından takip edebilirsiniz. Bologna Kriterlerine imza atan Bosna Hersek kaliteli ve alanında söz sahibi akademik kadrosuyla kendini ispatlamıştır. Başka bir neden ise Bologna Kriterleri sayesinde alacağınız mavi diploma olacaktır. Böylece 47 Avrupa ülkesinde ve ülkemizde geçerli bir diplomanız olacaktır. Eğer dil konusunda endişeliyseniz merak etmeyin. Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe destekli eğitim veriyor. Yani hazırlık okumadan kendi dilinizde bu kaliteli eğitime ulaşacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının 20 yıllık deneyim ve güvencesiyle Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık okumak artık çok kolay.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes