Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini neden okumak isteyesiniz? Size sayısız nedenlerden birkaç tane sıralayabiliriz. İlk olarak size çok kolay bir şekilde istediğiniz bölüme yerleşebilirsiniz desek? Taban puanlarından bahsetmiyoruz. Zira Bosna Hersek eğitim sisteminde sınav yok. Yani Ülkemizdeki gibi bir yarış orada yok. Dolayısıyla o gergin sınav anları ya da sınav stresleri yok. Sizden tek istenen dikkatlerinizi okuduğunuz bölüme vermeniz. İkinci nedeninize gelince Avrupa standartlarında bir eğitim alacak olmanız. Bosna Hersek, Bologna Kriterlerini benimsemiş ve bu doğrultuda yıllardır eğitim veren bir ülke. Bu kriterler doğrultusunda yetişen akademik kadrosu ile ve yılların tecrübesi ile size tüm dünyada geçerli bir diploma vaat ediyor.

Neden Bosna Hersek’te okumak isteyesiniz? Kardeş ülkemiz Bosna Hersek ile orta bir tarihi ve kültürel geçmişimiz var. Osmanlı ve birçok kültürün izlerini bu ülkede her yerde görebilirsiniz. Hatta İstanbul’dan sonra en çok Osmanlı eserleri bu ülkede görülür. Bu sayede sanki Anadoluda geziyor gibi hissedersiniz. Eski roma kayıtlarında Bosna Hersek’ten “iyi insanlar ülkesi” olarak bahsedildiğini biliyor muydunuz? Bu güzel ülkede herkes Türkiye’yi zaten seviyor. Yani kendinizi hiçte yabancı hissetmeyeceksiniz. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri bir yana kültürel ve akademik faaliyetleri ile oldukça verimli bir üniversite hayatı yaşayacaksınız. Ayrıca çok farklı kültürden öğrencilerle tanışıp kendi ufkunuzu daha da genişletebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinden mezun olduğunuzda basit bir mühendisten fazlası olursunuz.

Hemen birkaç önemli soruya da cevap verelim. Bosna Hersek’te eğitim Boşnakça verilir. Ancak isterseniz Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe destekli eğitim veriyor. Böylece diğer üniversitelerdeki Boşnakça hazırlık sınıfını okumadan doğrudan birinci sınıftan başlarsınız. Eğitim için istenen yıllık ücret ise 2500 Euro’dur. Bu ise Avrupa üniversitelerinin çoğundan daha hesaplı demek oluyor. Hatta ülkemizin bazı özel üniversiteleri bile daha pahalıdır. Bosna Hersek üniversiteleri hakkında en güvenilir yardımı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz veriyoruz. Üstelik kayıt aşamasından mezuniyete kadar her ihtiyacınızda, her an yanınızdayız. Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği okumak isterseniz ve bunun hakkında soracaklarınız varsa sizi en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine bekliyoruz.