Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi bünyesinde on binlerce öğrenci barındırır. Kuruluş tarihi 1958’dir. Ancak bu üniversitenin uygunluğu 1976 yılı olarak..

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksek okul olarak kurulan Tuzla Üniversitesi, günümüzde Tuzla üniversite seçimlerinde giderek daha da fazla rağbet gören Tuzla Üniversitesi, iki ve dört yıllık fakültelerinin eğitim kalitesinde de büyük bir artış söz konusudur. Sayısı artarak günümüzde 13 adete yükselen Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir eğitim vermektedir.

1972 yılından itibaren gerek Bosna Hersek üniversitesi gibi yurtiçi eğitim kurumlarıyla gerekse de yurtdışında eğitim veren üniversitelerle kapsamlı işbirlikleri yapan okul, günümüzde Bosna Hersek’deki üniversiteler arasında saygın bir konuma sahip olmuştur. Tuzla Üniversitesi lisans programlarında okuyan öğrencilere hiçbir kültürel ayrım yapılmadan ve Avrupa kalitesinde sunulan eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok konuda geniş imkanlar sağlamaktadır. Point Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel ve güvenilir danışmanlık, aracılık, dil eğitimi, karşılama ve yerleştirme hizmetleri ile siz de Tuzla Üniversitesi lisans programlarına dahil olabilirsiniz. Son dönemde talebin arttığı Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Point Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığından yararlanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve aklınıza takılan tüm diğer konular için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecini kısa süre içerisinde başlatacak olan Point Yurtdışı Eğitim Merkezi, eğitim hayatınız boyunca da yanınızda olmaya devam edecektir.

TUZLA ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ;

Dramatik Sanatlar Fakültesi

OyunculukÜretim
İktisat Fakültesi

PazarlamaMuhasebeİşletme FinansFinansBankacılıkSigortacılıkEkonomiÜç yıllık eğitim; Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik

Eğitim ve Rehabilitasyon Birimleri

Fizik tedaviEğitim RehabilitasyonDavranış Bozuklukları

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Elektrik enerjisiTeknik Bilgisayar Bilimleriİletişim

Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi, 3 yıllık eğitim

Koçluk SporÖzel uygulamalar

Edebiyat Fakültesi<

Boşnak dili ve edebiyatı

Tarih

Pedagoji-Psikoloji

Gazetecilik

Sosyal hizmet

Sosyoloji

Felsefe

İngiliz dili ve edebiyatı

Alman dili ve edebiyatı

Türk dili ve edebiyatı

Üç yıllık eğitim;

Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim

Makine Mühendisliği Fakültesi

Enerji MühendisliğiÜretim MühendisliğiMekatronik Mühendisliği
Fen Fakültesi

MatematikFizikKimyaBiyolojiCoğrafyaÜç yıllık eğitim; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji

Teknoloji Fakültesi

Gıda TeknolojileriKimyasal MühendisliğiÇevre MühendisliğiCevre Koruma

Maden, Jeoloji ve Endüstri Mühendisliği Fakültesi

MadencilikJeolojiİnşaat MühendisliğiKuyu MineralleriGüvenlik çalışmaları ve yardımÜç yıllık eğitim; Güvenlik ve Yardım

Eczacılık Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Tıp Fakültesi

Tuzla Üniversitesi

Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!