Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Yabancı Dil destekli eğitim veren üniversiteler mevcuttur. Bu aslında bir nevi Türk öğrencilere yapılan bir ayrıcalıktır.

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna Hersek Yabancı Dil Destekli Eğitim veren üniversiteler konusunda Uluslararası Travnik üniversitesine baş vurabilirsiniz. Dilerseniz sizlerde Bosna Hersek’de Yabancı Dil Destekli Eğitim veren üniversitelerde okuyabilirsiniz. Örneğin bu konuda uluslararası Uluslararası Travnik üniversitesinde dilediğiniz bölümü kendi dilinizde okuyabilirsiniz. Bu konuda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı Uluslararası Travnik üniversitesi yabancı dil destekli üniversite eğitiminde tek yetkili kurum olmaktadır. Sizlerde bu sayede Bosna Hersek’de bulunan Uluslararası Travnik üniversitesinde yabancı dilinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Öte yandan Bosna Hersek’de okuyan bir Türk öğrencinin orada kalırken zorluk ve yabancılık çekmesi mümkün olmamaktadır. Zira Bosna Hersek’de Müslüman dininde bir ülkedir ve tarih boyu bu ülkede hep yabancı dil lisanıyla konuşulmuştur. Bu nedenle de bu ülkenin temel dili Boşnak’ça olsa dahi yabancı dili kendi dilleri gibi benimsemiş olan bu insanlar bu dilin ülkelerinde kaybolmaması ve yayılması açısından halen daha ellerinden geleni de yapmaktadırlar.

Bu kardeş kültüre bağlı olarak örneğin Bosna’da bulunan Uluslararası Travnik üniversitesinde her geçen gün yabancı dil destekli Eğitim dilinde öğrenim veren yeni bir bölüm hayata geçirilmektedir. Bu sayede sizlerde hiç yabancılık çekmeden Türk akademisyenler sayesinde bu üniversiteye kayıt başvurusunda bulunarak kendi memleketinizdeymişçesine üniversite eğitimi alabilirsiniz. Burada yabancı dil mecburi derstir ve Bosna üniversitelerinde Türkoloji bölümünden de her yıl birçok genç mezun olmaktadır. Dilerseniz sizlerde bu ülkede yabancı dil destekli bölümlerden mezun olarak yabancı dil eğitmeni olarak çok kolaylıkla iş bulabilir ve akademisyen olabilirsiniz. Bosna Hersek yabancı dil destekli Eğitim veren üniversiteleri için yetkili adres olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığını arayabilirsiniz.

Uluslararası Travnik üniversitesinde birçok fakültede birçok bölümde yabancı dil destekli Eğitimverildiği için derslerinizi hiç hazırlık okumaya gerek kalmadan kolaylıkla algılayabilirsiniz. Zira hazırlık aşamasında yararlanılarak hızlı bir şekilde dil öğrenmek ilk etapta zor bir iştir. Bu nedenle de hiç bilmediğiniz diğer dillerdeki üniversitelerde dal okumak sizlere ilk etapta daha zor gelebilecektir. Öte yandan Bosna Hersek’de bulunan üniversitelere kayıt olmak da çok kolaydır. Bunun için sizden lise puanınız, lise diplomanız, sağlık raporu gibi kolaylıkla sunabileceğiniz belgeler istenmektedir. Bosna Hersek yabancı dil destekli Eğitim veren üniversitelerine başvurularınız için telefonlarınızı bekliyoruz.

Bosna ile Yabancı Dil Destekli Eğitim

Birinci Dünya Eğitim Kurumu sırasında Bosna’daki Osmanlı idarecileri bazı okulları finanse etti ve öğretmen ve malzemeleri destekledi. Yöneticiler ayrıca Müslüman nüfusu çocuklarını okula göndermeye teşvik etti. Böylece Müslüman nüfus imparatorluğa daha sadık hale geldi. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu 1878’de Bosna’yı işgal ettikten sonra, bu politikaların birçoğunu sürdürdüler. Bu, Müslüman nüfus için eğitim programları ve okulları finanse etmeyi içeriyordu. Bu şekilde, eğitimli Müslüman nüfus imparatorluğu destekledi.

Bosna’da desteklenen okulların biri hariç tümü Osmanlı İmparatorluğu tarafından kurulmuştur. 1493’te Bosna’yı işgal ettikten sonra, Osmanlı uzun yıllar eğitim üzerinde güçlü bir etkiyi sürdürdü. Ülke genelinde birçok okul kurarak velileri çocuklarını okula göndermeye teşvik ettiler. Yöneticiler ayrıca İran’dan gelen öğretmenleri Bosna’ya gelip İslam dini ve Farsça dersleri vermeye teşvik etti. Zamanla bu okulların çoğu Bosna devlet okulları haline geldi. Bu, Osmanlının idari politikaları ve okulları destekleyerek Bosna’daki eğitimi nasıl etkilediğini gösterir.

Osmanlı İmparatorluğu’ndaki eğitimli nüfus çoğunlukla Müslümandı. Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok Müslüman bu destekli okullarda eğitim gördü. Öğretmenler, bu nüfusa İslam dinini, Farsça dilini ve yazma becerilerini öğretmeye odaklanacaktı. Bu şekilde, eğitimli Müslüman nüfus, çocuklarını okula göndererek imparatorluğu desteklemiş ve bu da gelecek nesillerde daha büyük bir eğitimli Müslüman nüfusa yol açmıştır. Öğretmenler ayrıca öğrencileri din üzerine kompozisyonlar yazmaya ve dini metinleri ezberlemeye teşvik etti. Bu makaleler Konstantinopolis’e gönderilecek ve imparatorun bu projeler için bağışladığı parayı takdir ettiğini gösterecekti.

Desteklenen okullar, Osmanlı İmparatorluğu döneminde eğitimin Avrupa’ya yayılmasında önemliydi. Bu okullar, Avrupa nüfusu arasında artan okuryazarlık oranlarına yanıt olarak yöneticiler tarafından kurulmuştur. Eğitim gören nüfus da ağırlıklı olarak Müslümandı ve bu da gelecek nesillerde daha güçlü bir imparatorluğa yol açtı.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!