Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Saraybosna Üniversiteleri Üniversiteleri eğitim dili genel itibari ile Boşnakça ve İngilizce olarak sürdürülür. Ancak buna ek olarak...

Saraybosna Üniversiteleri ve Bosna Hersek Hakkında Her Şey

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili konusunda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığından bilgi alabilirsiniz. Ülkemizde yaşayan ve üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin yurt dışında Bosna’da bulunan üniversiteler hakkında en büyük sorgularından biri de eğitim dili hakkında olmaktadır. Haklı olarak bu konuda tereddüt eden Türk gençleri alacakları eğitim dili hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Ama bu konuda gençlerimizin endişe etmesine gerek yok. Zira Bosna Hersek üniversitelerinde hem Türkçe, hem Boşnakça hem de İngilizce şeklinde eğitim verilmektedir. Bosna Hersek’in kullandığı ortak dil Boşnakçadır. Bu nedenle dileyen öğrenci adayları burada bir sene hazırlık eğitimi alarak Boşnak’ça eğitim alabilirler. Öte yandan İngilizce bilen öğrenci adayları da burada İngilizce eğitim alabilirler.

Bunun dışında dilerseniz Uluslararası Travnik üniversitesinde her dalda Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Tıp bölümleri, diş hekimliği, eczacılık, hukuk, inşaat mühendisliği, mimarlık, makine mühendisliği, ekonomi gibi dallarda dilerseniz hiç sene kaybetmeden ve dil öğrenme çabasına girmeden Türk akademisyenlerden Türkçe üniversite eğitimi alabilirler. Üniversite hayalinizi bu şekilde her dilde gerçeğe dönüştürebilir ve bu ülkedeki üniversiteler sınavsız bir şekilde girerek dilediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili konusundaki tüm meraklarınızı Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığını arayarak giderebilirsiniz.

Saraybosna Üniversiteleri ve Bosna Hersek

Bosna Hersek üniversiteleri bu sayede her gencin üniversite hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Üstelik de sadece lise diploması olan her kesin başvurabileceği bu üniversitelerde dilediğiniz lisanla dilediğiniz bölümler alanında yüksek öğrenim eğitimini alabileceksiniz. Bosna üniversiteler lisede sizin okuduğunuz bölüme bakmaksızın sizleri başvurduğunuz dilediğiniz üniversiteye kabul etmektedirler. Ülkemizde isterseniz lisede sayısal bölümü bitirmiş olun, isterseniz yabancı dil, isterseniz sözel ya da eşit ağırlık mezunu olun, Bosna üniversiteleri bu ayrıma bakmaksızın sizin başvurduğunuz ve girmek istediğiniz bölümlerin kapısını sizlere açmaktadır. Oldukça ucuz bir ülke olan Bosna Hersek de oldukça ekonomik koşullarda, en ekonomik üniversite harçlarıyla diğer ülkelerde okunması zor olan en pahalı bölümleri bile bu ülkede oldukça cüzi fiyatlarda okuyabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili için telefonlarınızı bekliyoruz.

Saraybosna Üniversiteleri Sıkça Sorulan Sorular

Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik var mı?

YÖK tarafından tanınan Bosna Hersek diploması tüm AB ülkelerinde geçerlidir. Bu eşdeğer uygulamalar sayesinde Doğu Saraybosna Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Zenica Üniversitesi, Travnik International Üniversitesi arasından seçim yapabilirsiniz.

Bosna Hersek mavi diploma veriyor mu?

Bosna Hersek‘deki üniversiteler mavi diploma vermektedir. Yurtdışı eğitiminiz çok önemli bir değer taşıyan diplomadır.

Bosna Hersek para birimi nedir?

KM ya da Konvertibıl olarak özellik taşıyan para birimi Bosna Hersek’in parasal değer birimidir.

Saraybosna Üniversitesi nasıl?

En iyi özel okul olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi oldukça iyidir. Derecesi Avusturya’da bile tanınmakla birlikte kariyerinizin anahtar kilidini sizlerin avucunuza bırakır.

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLÜMLERİN FİYAT LİSTESİ;

ÜNİVERSİTE

BÖLÜM

EĞİTİM DİLİ

HAZIRLIK

LİSANS

SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

TIP

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

TIP

İNGİLİZCE 7.000 € 7.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 3.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

FİZİK TEDAVİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.200 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

HEMŞİRELİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

FARMAKOLOJİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

MEDİKAL SAĞLIK BAKIMI

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

VETERİNERLİK

BOŞNAKÇA 2.500 € 2.000 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

MİMARLIK

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

Saraybosna Üniversiteleri ve Eğitimin Önemi

Dünyanın en ünlü devlet kolejlerinden ve üniversitelerinden biri Bosna’nın Saraybosna şehrinde bulunmaktadır. Şehir, Bosna Savaşı sırasında ağır hasar gördü ve vatandaşlarının hasarlı altyapısını onarmasına yardımcı olmak için güçlü bir eğitim üssüne ihtiyacı vardı. Savaş sırasında, okulların Bosna ordusunun hedefi haline gelmesi nedeniyle Saraybosna’da eğitime ara verildi. Ancak nihayet barış geldiğinde Saraybosnalı öğrenciler eğitimlerine devam etmeye hazırdılar. Öğretmenler sınıflarını hızla yeniden yapılandırmak ve öğrencilerini okula geri öğretmek zorunda kaldı. Bu, şehre ve şehir sakinlerine yeniden normal yaşamın tadına varmalarını sağladığı için harika bir etki yaptı.

Savaştan sonra Saraybosna vatandaşları çok sayıda zorlukla karşı karşıya kaldı. Çoğu, savaş sırasında okulları yıkıldığı için okula dönemedi. Öğretmenler ayrıca sınıfları için malzeme ve ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı. Ancak uluslararası yardım, iyi niyet ve şehir vatandaşlarının sıkı çalışması sayesinde okullar yeniden açılmayı başardı. Bosna’ya barış geldiğine göre, askerler artık okul kapılarında sınıf kapılarını kapatmıyor. Öğrenciler artık tehlike veya kesinti korkusu olmadan öğrenmekte özgürler.

Derslerin yanı sıra öğretmenler okullarındaki hasarlı binaları ve altyapıyı onarmaya da başladılar. Öğretmenler ellerinde ne varsa onları derslerini daha kolay işleyebilmek için kullandılar. Bu, harap olmuş kitapların eski kopyalarla değiştirilmesini veya diğer sınıflardan karatahtaların kullanılmasını içeriyordu. Askerler şehirdeki birçok tesise zarar verdiğinden, öğretmenlerin artık okullarından kaçmak yerine okullarını restore etmeye odaklanabilmeleri harikaydı. Tüm bu faktörler, bugün Saraybosna’daki öğrenciler için genel olarak daha iyi bir eğitim deneyimine yol açtı.

Saraybosna’nın her vatandaşı, Bosna Savaşı’ndan sonra okula yeniden başlamalarına izin veren uluslararası yardım için minnettardır. Dış güçlerin iyi niyeti olmasaydı, öğrenciler savaş bittikten aylar sonra yeni ders kitaplarına veya teçhizata erişemezdi. Bugün okullar, savaş sonrası Saraybosna’da hasar görmüş altyapının onarılmasında araçsal bir rol oynuyor.


#bosnahersekuniversiteler #saraybosnadaegitim #saraybosnaegitimmerkezi #saraybosnadauniversiteler #saraybosnadauniversite

Puanla
[OY: 8 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!