Bosna Hersek Eğitim Sistemi

Bosna Hersek Eğitim Sistemi

Farklı bir ülkede farklı eğitim sistemi içerisinde okumak kimi zaman kişilere zor görünebilir. Ancak herhangi bir zorluğu yoktur.

İçindekiler

Bosna Hersek Eğitim Sistemi

Üniversitede lisans, yüksek lisans ya da doktora planları yapan gençler. Size tanıtmak istediğimiz ve profesyonel danışmanlık yapan bir kurum olarak kesinlikle kaçırmamanız gereken bir ülke ve üniversitelerini tanıtmak istiyoruz. Bosna Hersek ve üniversiteleri, kapılarını Türk öğrencilere açtı ve mutlaka bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size kısaca Bosna Hersek eğitim sistemi hakkında bilgi vermek isteriz.

Genel anlamda ülkedeki eğitim sistemi ve üniversiteler:

Malum Eski Yugoslavya dan kopan ülkelerden biridir Bosna Hersek. Yugoslavya da okuma yazma oranı son derece yüksekti. Eğitime gerçekten önem veriliyordu. Köklü ve seçkin eğitim kurumları olan üniversitelerle öğrenciler donanımlı bir meslek eğitiminden geçiyordu. Bu durum aynı şekilde devam etmektedir. Eğitime son derece önem verilmektedir.

Bosna Hersek de eğitim ilkokulda başlar ve ilkokul süresi 9 yıl sürmektedir. Bundan sonra lise eğitimine geçilmekte olup ülkemizdeki gibi 4 yıldır. Bundan sonra öğrenciler eğitim planlarına göre üniversite eğitimi için devam etmekte ya da meslek hayatlarına atılmaktadır. Üniversite eğitimi Türk öğrencilerine de sonuna kadar açıktır. Bazı üniversitelerde ve fakültelerde sınav sistemi bulunmakta iken, çoğu Bosna Hersek üniversitesinde ise girişler Türk öğrencilere sınavsızdır.

Uluslararası Travnik Üniversitesinde birçok bölümde, Türk öğrencilere lisans tamamlama yani dikey geçiş imkanı da sunulmaktadır. İki senelik önlisans öğrencileri üçüncü sınıftan başlayarak meslek eğitimlerine devam edebilir.  Sevgili gençlerimiz, gerçekten size önerimiz size sunulan bu harika fırsatları kaçırmamanız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bürolarımızda sizleri bekliyoruz. İnternet sitemiz ve çağrı merkezimizden de en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Bosna Hersek’de, Mostar Üniversitesi, Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek tuzla üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Doğu Saraybosna Üniversitesi, Saraybosna Üniversitesi bulunmaktadır. Hepsi de birbirinden seçkin ve modern eğitim uygulayan üniversiteleri bize danışarak seçebilirsiniz.

Kayıt süreleri, istenen belgeler, harç ödemeleri ve birçok bilgiyi, özetle merak ettiğiniz her bilgiyi öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Sevgili gençler, bilmelisiniz ki Bosna Hersek eğitim sistemi sizin için de kesinlikle doyurucu olacaktır. Sonuçta ülkenin bir Avrupa ülkesi olduğunu unutmayınız. Mezun olduğunuzda tüm AB ülkelerinde geçerli olan Mavi diplomalarınızı alacaksınız.

Bosna Hersek eğitim sistemi kalitesi bir yana, ülkede yaşam şartlarının çok kolay olduğunu belirtelim. Bir kere Bosna Hersek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Kolayca ve sorunsuz olarak giriş çıkış yapabilirsiniz. Tüm detayları almak üzere bürolarımıza kesinlikle uğrayın. Bu muhteşem gelecek fırsatını kaçırmayın. Hemen şimdi bizimle iletişime geçin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!