Yatay Geçiş

Yatay Geçiş

BOSNA-HERSEK EĞİTİM

Point Yurtdışı Eğitim Merzeli İşbirliği İle Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi

Türkiye Yatay-Geçiş / Bosna-Hersek Üniversitelerine DGS Olmadan Geçiş

Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş yapacak öğrencilere üniversite kontenjanına dahil eden Point, Bosnahersek üniversitelerine transfer işlemleri için “tek yetkili” yurtdışı eğitim ofisidir. Türkiye’deki üniversitelere geçiş yapmak isteyen Bosnalı öğrenciler kadar Bosna Hersek üniversitelerin yatay geçiş yapmak isteyen Türk öğrencilerin sayısındaki artışın en önemli nedenlerinden biri de, geçiş için başvuru hakkı tanınmasıdır.

Point aracılığı ile dünya çapında saygı duyulan Bosna Hersek üniversitelerine transfer olarak; Avrupa üniversite standardında eğitim alma, iş hayatında gerekli olan beceriyi kazanma, farklı bir kültürde yaşayarak dünya görüşünün gelişmesi, öğrenim gördüğünüz alanda pratik fırsatına sahip olma ve bilimsel araştırma ile şekillenen bir eğitim alma gibi birçok ayrıcalığa sahip olacaksınız.

Türkiye’deki üniversitelere dikey geçiş imkanı sunan Bosna Hersek üniversiteleri, hayatınızı tamamen değiştirecek bir eğitim almanız anlamına gelmektedir. Point sunduğu Bosna Hersek üniversitelerine geçiş olanaklarıyla; lisans, yüksek lisans, doktora, formasyon eğitimi ve sertifika programlarında eğitim görmenizi sağlamaktadır. Diğer yurtdışı üniversitelerine geçiş için yapılan harcamalar düşünüldüğünde çok makul olan Bosna hersek üniversitelerine geçiş, kaliteli eğitim için astronomik rakamlar gerekmediğini de göstermektedir.

Yurtdışına geçiş fırsatlarından faydalanarak kariyer yapma şansınızı arttırdığınız gibi, sınavsız yurtdışına geçiş sürecinden kariyerinize doğrudan üniversitede kalarak da başlayabilirsiniz. Point ile sunulan sınavsız üniversiteye geçiş fırsatları ile eğitiminizi tamamladıktan sonra okulda eğitim görevlisi olarak kalabilir ve Türkiye’deki üniversitelere geçiş yaparak kadro sahibi de olabilirsiniz.

Kardeşimiz olan bir ülke olan Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatları sunan Point, sınavsız üniversiteye geçiş seçenekleriyle hayatınızı etkileyecek bir diploma sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversitelerini bitirerek ABD ve AB ülkelerinde kabul edilen bir diploma alabilir, bu ülkelerde devlet görevlisi olarak dahi çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Point aracılığı ile sizlere sunulan üniversiteleri Bologna Anlaşması kriterlerine uygun eğitim yaptığı gibi, ayrıca Uluslararası Üniversiteler Birliği de üyesidir. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız diplomanın, “tüm dünyada” kabul göreceği anlamına gelmektedir.

GEÇİŞLER

Eğitimin ilk yılının tamamlanmasıyla bütün Bosna Hersek üniversiteleri öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere yatay geçiş yapma hakkı olduğu gibi, aynı şartlardaki Türk öğrencilerin de Bosna Hersek üniversitelerine geçiş yapma hakkı vardır. Ayrıca Türkiye’deki üniversitelere dikey geçiş imkanı sunan Bosna Üniversitelerine, 2 senelik program mezunları da “DGS sınavına girme zorunluluğu olmadan” kayıt yaptırabilir.

Sınavsız üniversiteye geçiş imkanlarıyla yurtdışına yatay geçiş veya dikey geçiş seçeneklerini, formasyon almak isteyenlerde değerlendirebilir. Kamu personeli olmak ya da kendi iş yerini açmak isteyenler için Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş yapılarak alınan diploma tüm Dünya’da tanınır.

Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyen tüm öğrencilere hayatının şansını yakalama fırsatı sunan Point, Bosna Hersek üniversiteleri ile yaptığı anlaşmalarla kontenjanlara sizin de dahil olmasını sağlıyor. Türkiye’nin her bölgesinden yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş başvurusu yapabileceğiniz Point, uzman danışmanları ile değerlendirmenizi yaparak yurtdışı üniversitelerine geçiş için başvuru işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatır.

İngiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Kazakistan, Mısır üniversiteleriyle anlaşmaları olan
Point Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş ya da yurtdışından dikey geçiş imkanlarıyla sizlere sınavsız yurtdışına geçiş şansı sunmaktadır. Kariyerinizde büyük önemi olacak Avrupa standartlarındaki yüksek öğretiminiz için vakit kaybetmeyin ve Point ile iletişime geçmek için acele edin.